Web Tasarım, e ticaret,kurumsal danışmanlık
 
banner tasarım merkezi
Banner Tasarımı

Günümüzde internet reklamcılığının büyük bir bölümünü bannerlar oluşmaktadır. İyi bir banner tasarımıyla verdiğiniz reklamlarınızın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Farklı ebat ve dosya büyüklüklerinde resim banner ve flash banner hazırlamaktayız
Banner tasarlarken dikkat ettiğimiz hususlar.

Hedef kitle

  • Çarpıcı ve dikkat çekici olması
  • Tıklamayı arttırıcı orjinalliği yakamaya çalışmak
  • Zaman aralıklarının iyi ayarlanması
  • Reklam alan sitenin dosya boyutu, ebat, animasyon türü gibi teknik gereksinimlerini sağlamak
  • Reklam alan sitenin tasamıyla bütünlük sağlama ama görünürlülüğünden taviz vermeme

Siz de banner tasarımı yaptırmak için hemen iletişime geçin ve sizin için neler yapabileceğimiz hakkında bilgi edinin.

Başarılı bir banner nasıl olmalıdır.

Bazı site sahipleri başarı kriterini tıklama oranı olarak görmek gibi bir hataya düşmekte ve kampanya analizlerinde bu durumu ölçüt olarak kullanmaktadırlar. Aslında bu büyük bir ölçüttür ama banner sadece ürün jelatini gibi alıcıya direkt hitap eden bir reklam seçeneği olarak düşünülmemelidir. Banner aynı zamanda marka kimliği oluşturmak için etkin bir araçtır.

İnternet ziyaretçileri reklamınızı görüp tıklamıyorlarsa bu demek degil ki kapmanyanızın yada reklamınızın herhangi bir etkinliği yok. Ziyaretçiye siteniz yada kapmanyalarınız hakkında bilgi veren ve site içeriğinizi iyi yansıtan bir banner hazırlamış, kurumsal renklerinizi bannerınızda yansıtmışsanız, bannerınıza tıklanmamış olsa bile siteniz hakkında bilgi vermiş ve sitenizi kullanıcıların hafızasına almasını sağlamışsınız demektir.Unutmayınız ki en fazla ziyaret edilen ve en fazla kazanan sitelerin bir çoğu bu başarılarına sadece çok iyi hizmet vererek değil marka kimliklerini ve kurumsal yapılarını pekiştirerek ulaşmışlardır.

Adknowledge'nin yaptığı araştırmaya göre insanların %40'ının sitelerde gördüğü banner reklamlarını hatırladığı, bu reklamlara tıklamasalar bile 8-30 gün içerisinde reklamlarda gördükleri ürünleri satın aldıkları yada siteleri ziyaret ettikleri ortaya çıkmıştır. Adknowledge'nin yaptığı bu araştırma aslında nasıl bir banner hazırlamanız gerektiği konusunda önemli ipuçları vermektedir.

Dünyanın en büyük firmaları markalaşmış ürünleri için bile çok büyük reklam bütçeleri ayırmaktadırlar. Bunun tek nedeni kısa vadede daha fazla satış yapmak ve kar marjını yükseltmek değildir. Bunun nedenlerinden biri tüketicilerinin, markalarını unutmamalarını sağlamak ve tüketici ürüne ihtiyaç duyduğunda kendi markalarına ait ürünü hatırlamalarını sağlamaktır.

Yukarıdaki bilgiler ışığında hazırladığınız banner aşağıdaki sorulara evet cevabı vermelidir.

1. Sitenizin içeriği hakkında bilgi veriyor mu?
2. Logonuz bannerınızda yeralıyor mu?
3. Sitenizin kurumsal renklerini yansıtıyor mu?
4. Ziyaretçiye bannera tıklama ve sitenizi ziyaret etme isteği uyandırıyor mu?

Bannerınız bu 4 soruya evet cevabı veriyorsa başarılı bir banner hazırlamışsınız demektir.

 

 
© 2009 Tüm Hakları Saklıdır
Krea Medya. Gelincik Cad. Nenehatun Mah. Zafer.Apt No:12 /2 Bayrampaşa-Maltepe İstanbul
0 212 567 10 82 destek@webtasarimcisi.net