Web Tasarım, e ticaret,kurumsal danışmanlık
 
Google optimizasyon ve seo teknikleri

Sitenizin google arama motorunda en iyi sırada en doğru kelimeyle yer alabilmesi için google arama motorlarının web sitelerini ziyaret edip indekslemesi gerekmektedir.gogole ve diğer arama motorlarının sitenizi indekslemesini sağlayan programcıklarına spider (Örümcek) denir. Bu arama motorlarının örümcek yazılımları web sitenizi ziyaret ettiğinde yeterli içeriğe en doğru şekilde ulaşabilmesi sitenizin google web master yada ilgili arama motorlarının yönergelerine göre hazırlanmış olması gerekmektedir.

 

Web Tasarımcısı ve web tasarımcısı ekibi olarak var olan sitenizi veya açmayı düşündüğünüz sitenizi inceleyip gerekli düzenlemeleri sizin için yapıyoruz.


  www.google.com
http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
 

Sitemi google 'a nasıl kayıt ettirebilirim diye düşünüyorsanız;


Dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Son derece akıllı Page Rank mekanizmasının üzerine kurulmuştur.
Web sitenizi Google'a kayıt etmeniz genel olarak sadece örümcek yazılımlarının daha kısa sürede web sitenizi ziyaret etmesini sağlayacaktır.
Web sitenizin arama sonuçlarında çıkması yapacağınız kayıta bağlı olmayacaktır. Google kendi mekanizması ile web sitenizi değerlendirecek ve sitenizi uygun gördüğü sıralamada listelenmesini sağlayacaktır.

Nasıl kayıt edeceğim ;

Kayıt işlemi son derece kolaydır.Aşağıdaki bağlantıdan açılan sayfada web sitenizin adresini ve kısa bir açıklama yazmanız yeterli olacaktır. Sayfalar Türkçe dir. Yönlendirmeler basit ve anlaşılır yapılmıştır.
Kayıt ekranının görüntüsü yukarıdaki gibi olacaktır.

Daha fazlası ;

Google web sitesi yöneticileri için bazı ücretsiz araçlar sunmaktadır.
Bu araçlara www.google.com/webmasters/tools/?hl=tr adresinden ulaşabilirsiniz. Mevcut Google hesabınızla ya da yeni oluşturacağınız bir hesapla web siteniz için çok faydalı olacak analiz araçlarına sahip olacaksınız.
Google Web Yöneticisi Araçlarını kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz.


 

 
© 2009 Tüm Hakları Saklıdır
Krea Medya. Gelincik Cad. Nenehatun Mah. Zafer.Apt No:12 /2 Bayrampaşa-Maltepe İstanbul
0 212 567 10 82 destek@webtasarimcisi.net