Web Tasarım, e ticaret,kurumsal danışmanlık
 
Yahoo optimizasyon ve seo teknikleri

Sitenizin yahoo arama motorunda en iyi sırada en doğru kelimeyle yer alabilmesi için yahoo arama motorlarının web sitelerini ziyaret edip indekslemesi gerekmektedir.gogole ve diğer arama motorlarının sitenizi indekslemesini sağlayan programcıklarına spider (Örümcek) denir. Bu arama motorlarının örümcek yazılımları web sitenizi ziyaret ettiğinde yeterli içeriğe en doğru şekilde ulaşabilmesi sitenizin google web master yada ilgili arama motorlarının yönergelerine göre hazırlanmış olması gerekmektedir.

 

Web Tasarımcısı ve web tasarımcısı ekibi olarak var olan sitenizi veya açmayı düşündüğünüz sitenizi inceleyip gerekli düzenlemeleri sizin için yapıyoruz.


  www.yahoo.com
http://siteexplorer.search.yahoo.com/submit
 

Sitemi yahoo 'da nasıl kayıt ettirebilirim diye düşünüyorsanız ;


Dünyada Google arama motorundan sonra en çok kullanılan arama sitesidir. Genel olarak listeleme sonuçlarını kendi veri tabanından ve Google veri tabanından almaktadır.
Web sitenizi Yahoo veri tabanına kayıt etmeniz genel olarak sadece örümcek yazılımlarının daha kısa sürede web sitenizi ziyaret etmesini sağlayacaktır.
Web sitenizin arama sonuçlarında çıkması yapacağınız kayıta bağlı olmayacaktır.

Nasıl kayıt edeceğim ;

Kayıt işlemi için sahip olduğunuz Yahoo hesabını kullanmanız ya da ücretsiz yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.Kayıt ekranları İngilizce dir.
Açılan sayfada "Submit a Website or Webpage " bağlantısına tıklayıp kayıt işlemini yapabilirsiniz.
Kayıt ekranının görüntüsü yukarıdaki gibi olacaktır.

Daha fazlası ;

Yahoo Site Explorer adında, web sitesi yöneticileri için bazı ücretsiz araçlar sunmaktadır.
Bu araçlara https://siteexplorer.search.yahoo.com/  adresinden ulaşabilirsiniz. Mevcut Yahoo hesabınızla ya da yeni oluşturacağınız bir hesapla web siteniz için çok faydalı olacak analiz araçlarına sahip olacaksınız.

 

 
© 2009 Tüm Hakları Saklıdır
Krea Medya. Gelincik Cad. Nenehatun Mah. Zafer.Apt No:12 /2 Bayrampaşa-Maltepe İstanbul
0 212 567 10 82 destek@webtasarimcisi.net